Наші заходи

 ПЕРШИЙ УРОК У 1 КЛАСІ 

Тема:  «Ми –дружна, шкільна сім’я.»

Мета: Формувати поняття про справжню дружбу, уміння правильно вибирати друзів, спілкуватись і товаришувати; поповнити знання дітей правилами дружби; вчити цінувати дружбу та друзів; виробляти якості, що сприяють дружбі, а саме почуття допомоги, взаємовиручки; дати зрозуміти, як важлива дружба в житті кожної людини, кожної держави; розвивати пам’ять мовлення, творчі здібності; виховувати доброзичливість, бажання допомагати, почуття вдячності, чесності, щирості, толерантності.

 

Обладнання. 

 

Девіз уроку: Усі ми – це наша шкільна  родина, це наша сім’я. 

Хід уроку

І. Привітання

 

ВчительПершокласники, мої любі діти!

               Ви прийшли нині в перший клас.

               Вчитись будете і радіти,

               І рости кожен день і час.

Школа двері для вас відчинила

І запрошує вчитись вас.

Бо знання – це велика сила!

Тож навчайтеся! В добрий час!

 

Сьогодні для вас пролунав перший дзвінок, який покликав вас на перший у вашому житті шкільний урок. Ви переступили поріг Країни Знань. Усі жителі цієї країни носять почесне звання – учень, школяр. Сьогодні ви із звичайних хлопчиків і дівчаток перетворились на учнів, школярів. Подивіться, шановні батьки, які в нас гарні діти: чепурні, веселі, жваві, непосидючі, розумні, кмітливі! А батьки? Я впевнена: кращих батьків просто не існує. Мені дуже приємно, що всі ми разом зібралися в одному класі.

Я вітаю вас із цією визначною подією і хочу вручити символічні медалі  !!!

-      Діти, а з яким настроєм ви  сьогодні прийшли до школи?

-      Діти зазначають свій настрій навпроти кожного смайлика стікерами.

 

ІІ.Знайомство

Ранкове коло дружби

1.Вітання у колі друзів.

Встаньте, діти, всі рівненько,

Усміхніться люб’язненько.

Я бажаю вам здоров’я і добра.

А тепер і до роботи вже пора!

 

 

Вправа знайомство

 Мене звати Альона Миколаївна я буду вашою першою вчителькою. Я дуже люблю навчати дітей .

Діти можуть відрекомендовуватися в особливий або жартівливий спосіб. Наприклад, попросіть учнів додавати до привітання прикметники для опису себе (“Доброго ранку, я розумний Миколка”). Цікаво  вживати слова - ознаки, що починаються з того ж звуку, що і ім’я дитини (“Доброго ранку, я смілива Софійка”).

 

Тепло дитячих сердець

А тепер давайте поділимось теплом один з одним, зарядим  своєю енергією один одного. Далі всі учасники зустрічі сильно труть свої руки, потім «віддають» тепло своїх долонь сусідам ліворуч і праворуч, посміхаються і говорять компліменти.

 

(Всі сідають на свої місця)

Вчитель

-Сьогодні всі вітають наших першокласників. А чи готові наші малюки стати

школярами? А хто знає, що школяр складає портфелі? Зараз перевіримо

 

·        Букви всі від А до Я живуть на сторінках…Букваря.

·        Для письма, сказати прошу, що потрібно взяти?...Зошит!

·        Малювать в альбомі всім допоможуть…олівці!

·        Ручки й олівці, щоб знали, ми складемо… у пеналі.

·        В сумці зошит і буквар. Хто до школи йде?...школяр!

 

Ну, дійсно, портфель ви складете. А як школярі готувались до свята?

 

Дидактична гра «Я – не я»

А тепер давайте грати – треба вам відповідати.

 

Рано – вранці хто піднявся?

 

А хто сонечку посміхався?

 

Не хотів хто одягаться?

 

А зарядку хто робив?

 

Свої ручки хто не мив?

 

Добре зранку готувався. Хто?

 

А ще досі не вмивався хто?

 

Хто здоровим хоче стати?

 

А знання хто хоче мати?

 

 

Бачу, всім вам хочеться знання пізнати

і справжніми школярами скоріше стати!

 

 

ІІІ. Оголошення теми і постановка проблемних запитань

1.     Розповідь вчителя

Тема нашого заняття «Ми –дружна шкільна сімя». Переступаючи поріг нашої школи, ви кожного дня  будете зустрічатись у класній кімнаті. У вас будуть спільні  завдання, інтереси, радощі, тривоги. Кожний з вас є розумний працьовитий, здібний і талановитий. Щоб наш клас став дружній,  потрібно допомагати один одному, говорити добрі і гарні слова, допомагати товаришеві у складній ситуації.

 

     2.1. Слово вчителя про дружбу

Дружба – відносини між людьми, засновані на довірі,взаємних симпатіях, загальних інтересах і захопленнях. Справжня дружба об’єднує тільки тих людей, які здатні пробачити і зрозуміти недоліки інших. Дружба – це коли люди хочуть бути разом, коли вони цікавлять один одного, довіряють один одному. Друзів пов’язує велика повага та взаємодопомога .

Отже, дружба повинна бути міцною, щоб її ніхто не зміг зламати. Але вона не може бути міцною, якщо в ній немає місця чесності та взаємоповазі.

§  Як потрібно ставитися до людей,щоб у тебе з’явилися друзі?

Народна мудрість говорить: «Стався до людей так,як би ти хотів, щоб вони ставилися до тебе».

 

       Складання « Асоціативного куща»

Все, що ви говорили, правильно. Отже, який він, ваш друг – назвіть тепер його одним словом.

 

§  5.3. Гра Мікрофон»                                                                                                                           Підніміть руку у кого з вас є друг чи подруга?

§  Як  на вашу думку, між ким може існувати дружба?

§  А скільки може бути друзів в однієї людини?

§  Дійсно дружити можна парами, групами, колективами, може дружити дівчинка з дівчинкою, хлопчик з хлопчиком.

§  А чи можуть дружити хлопчик з дівчинкою?

Звичайно ж. Є така прекрасна приказка «Щоб не марно в світі жити, треба діточки дружити»

VІ. Інтерактивний метод «Сонце  дружби»

 -Діти , зверніть увагу на наше сонечко дружби . На промінчиках написані всі якості, які притамання  такому великому поняттю –Дружба!

Зачитую всі.

Практична робота

ІV. Народження нової родини.

-Вправа зі скринькою.

-Діти, у мене є ось така скринька. Але вона непроста а чарівна. В ній знаходиться найдорощі скарби у світі.

Пропоную вам кожному заглянути у цю чарівну скриньку  побачити що в ній є,  але  прошу вас нікому не розповідати що,  або кого ви там побачили? Поки всі  не заглянуть у неї.

 Це буде нашою з вами таємницею.

(діти по черзі заглядають у скриньку)

-А тепер дозвольте і мені подивитися у неї.

Ага, ого!!!Бачу тут коштовні діаманти! І ще бачу фею-чарівницю, вона оберігає ці діаманти.

 

_Діти ви і є  ці дорогоцінні діаманти! Дорожчих скарбів у світі не їснує.

Ну а фея- чарівниці, як ви вже здогадалися.  Це ваша вчителька.

V.Фізкультхвилинка

Вправа «Квіткова галявина»

- Погляньте, діти, на цю галявину . Чого тут не вистачає ? квіточок І метеликів.

У вас на партах є квітки пропоную вам їх розмалювати і прикріпити на нашу галявину.

_ Батьки пропоную вам підійти до своїх діток і на кожному метелику написати побажання для них!!! Зачитати  побажання і закріпити на галявині.

-Ось яка чудова,  яскрава, Квіткова галявина  у нас вийшла.

Дорогі діти  і батьки, ця галявина символізує нас, як єдине ціле, як справжню шкільну родину!

- Ми всі різні – маємо різний колір очей, волосся, різний зріст, голос. Але тепер у нас буде багато спільного. Нас об’єднала наша школа, наш клас, ми будемо вчитися, співати, танцювати, веселитися. Тепер ми одна родина, один колектив. Ця квіткова галявина  буде символізувати міцну дружбу нашого класу. Від сьогодні вона буде з нами, щоб нагадувати про те, що наша дружба міцна й непорушна, всі ми житимемо у мирі й злагоді. Саме в цю хвилину народився наш клас.

У нас немає ТИ.

У нас немає Я.

Ми - єдиний клас.

Ми - одна сім'я.

ІX. Підведення підсумків

Діти, ось і добігає кінця наш урок. Сподіваюсь, що він  збагатив  ваші душі і серця знаннями про дружбу, що ви навчилися правил та законів дружби, що ви матимете багато друзів і самі будете справжніми друзями.

 

Дорогі діти, батьки і гості нашого свята. У нашому класі сьогодні присутній іменинник Борейко Богдан. Ми тебе щиро вітаємо!!! (оплески)

 

                                           «100 днів у школі»

Вчитель.  Шановні учні, дорогі гості, батьки! Сьогодні у нас незвичайне свято. Ми зібралися із вами для того, щоб відсвяткувати разом із нашими учнями маленький ювілей – 100 днів навчання у стінах нашої рідної школи. Непомітно і швидко минає час. Зовсім недавно вони були ще дошкільнятами, ходили до дитячого садка. А тепер – вони члени великої й дружної шкільної родини.

 

Вчитель. Що ж, вітайте! Ось він – наш веселий дружний перший клас!

(Під музику заходять у зал першокласники)

Вчитель    -Перший клас! Перший клас!

                   Скільки грамотних у нас?

              Всі.                 - Нас вісімнадцять.

Вчитель              -А які ви?

 

1                 Ми - активні!

2                  Ми -  артистичні!

3                   Ми  незвичні!

4                   Ми – бездоганні!

5                   Ми – багатогранні!

6                   Ми - веселі!

7                   Ми  - верескливі!

8                   Ми - волелюбні !

9                   Ми - красиві!

10                 Ми - грайливі!

11                 Ми  - галасливі!

Всі                Ми – просто клас!

 

Пісня «Вітаєм»

 

1.Я прийшов до школи вчитись.

Бо поставив за мету

Скоро стану інженером,

Тільки трошки підросту.

 

2.Я також прийшов учитись,

Бо вже вирішив давно:

Стану,певне,футболістом,

Може й зіркою кіно.

 

3.Скоро я навчусь писати,

Буду так багато знати

Потім стану я студентом,

А тоді вже – президентом.

 

4.Я банкіром хочу стати,

Полюбляю рахувати.

Буду банком керувати

І селу допомагати.

 

 

5.Поки ще сказати рано,

Може в бізнес я піду,

Чи моделлю,може,стану

Якщо зростом підійду.

 

6.Буду вчитись я як слід

Виросту – побачу світ.

Хочу капітаном стати

Буду яхту свою мати.

 

7.А я буду депутатом

Бо люблю голосувати,

Зустрічатимусь з людьми,

Й Україну берегти.

 

 

8.А я в письменники подамся,

Може. навіть,в моряки.

Все для цього я зроблю

Дуже книги я люблю.

 

9.А я вчителькою стану

Буду вчити малюків.

І читати, і писати,

І співати так як ми!

 

 

10.Дивуються навколо друзі

І мама й тато,і бабуся,

Всі хочуть запитати

Чому у школу так рано поспішати?

І я скажу відразу

Щоранку і щодня

Учительку рідненьку

Стрічаю перша я!

 

11.Та що там і казати

Я вчительку свою

Тепер як маму й тата

Люблю,люблю,люблю!

 

Пісня «Цьом цьом мамо»

 

Звучить музика кота Базіліо та лисиці Аліси.

Базіліо.   

Я мудрий, вчений, гарний кіт.

Всім від Базіліо — привіт!                                .

Усюди я вже побував,

 Нарешті і сюди попав.

 

А може є тут серед вас

Маленькі ледарі якраз?

Я дуже- дуже їх люблю

 1 лінуватися навчу.

Няв-няв! Ви хочете учитись?

 Чи гарно старанно лінитись?

 

Діти:    УЧИТИСЬ!

 

Базіліо.  

Навіщо вам учитись?

Так важко всім трудитись?

 Хіба не краще гратись?

Сміятись і кататись,

Уранці не вмиватись

І навіть не вітатись?!

 

Діти

 Не хочемо лІнитися!

Ми будемо учитися!

 

Лисиця.   

 В лісі я живу ізроду,

Маю дуже гарну вроду,

Не збагну лише ніяк,

Чом мене не люблять так.

 Я ж усім вам як сестриця,

А зовуть мене - лисиця.

 

Кіт

 Привіт, Алісо, що хотіла?

 Чи так тиняєшся без діла?

Коли ж це так, то підкажи,

Дітей дурить допоможи.

 

Хочуть вони усі учитись,

А треба — старанно лінитись.

Коли не будуть уроків учити,

Нам буде легко їх дурити.

 

 

Лисиця.

Здається, я придумала!

 Загадаємо їм загадки,

 А якщо не відгадають, заберемо їх в Країну Неуків.

 

 

ЗАГАДКИ

 

В темнім лісі проживає,

 Довгий хвіст пухнастий має.

їй на місці не сидиться,

А зовуть її   ...   (лисиця).

 

Має вуса, пишний хвіст і негарну звичку:

Спершу добре він поїсть, потім вмиє личко,   (кіт)

 

Є чарівним у школі в вас»

Але впізнайте, хто він?

 Озветься - тиша йде у клас,

 Озветься ще раз - гомін.

Щоб не спізнились на урок,

Вам голос подає ...    (дзвінок).

 

Цю найпершу в школі книгу

Знає будь-який школяр.

До усіх книжок доріжку

Прокладає наш … (Буквар)

 

Базіліо. Які розумні діти

              Що ж лисонько робити?

Лисиця.  Це розминочка була,

               Базіліо, не біда,

              В мене є таке завдання

              Не зможе справитися дітвора.

  Базіліо    До конкурсу запрошуємо батьків,

                  Щоб підтримали своїх дітлахів.

 

Вчитель -  Ми і з цим завданням справимося.

Конкурс ''Чарівна доріжка"

(На підлозі викладена доріжка з квітів. На її кінцях стоять мама і донька чи син. Вони мають право зробити крок назустріч один одному тільки після лагідного звертання. 8 квіточок, посередині приз)

2. "Говори правду?(Тато і дитина стоять спиною один до одного. Задається питання. Дитина кивком голови відповідає "так" чи "ні». Після цього тато вголос відповідає на питання.)

- Вашій дитині 6 років?

- Чи любить ваша дитина манну кашу?

- Чи застеляє ваша дитина своє ліжко?

- Чи любить вмиватися ваша дитина?

- Чи миє посуд тато?

- Чи робить дитина ранкову зарядку?

- Чи розповідає тато казку перед сном?

- Чи любить грати у футбол?

                                 Конкурс «Букви»

Букви: А, В, І, Т, С, О, Л, И

1. Що найбільше люблять українці? (сало)

2. Посудина, яка хоч нова, але вся в дірках (сито)

3. Тепла пора року (літо)

4. У людини одна рука права, а друга (ліва)

5. Кажуть геометрична фігура або геометричне (тіло)

6. Коли у людини біліє волосся, то кажуть що вона (сива)

7. Коли хлопчик один він Сава, а коли їх два, то їх кличуть (Сави)

8. Доповніть речення "Зажурилась верба над водою, опустила низько свої (віти)

Базіліо. Справді тут розумні діти і їхні батьки,

             не знаю, що й робити.

 

Лисиця. А я знаю що зробити

              Треба до танцю їх запросити,

              Думаю, танцювати вони не вміють,

              Від нашої дружби відмовитись не посміють. 

Вчитель . Оголошуємо музичний батл . Хто переможе? Діти чи кіт з лисицею?

Базіліо. Ой, як ми втомилися !!! вас, діти не перетанцювати !!!

               Мабуть, підемо ми в інший клас.

 

Лисиця. Я теж хочу вчитися старанно

                І писати бездоганно

                На відмінно вчитись,

               А також трудитись.

 

Базіліо Я подумав, чому б і ні,

              Гарні вивчимо пісні

              Дозвольте з вами подружитись,

              Ми будемо старанно вчитись

              Будемо в школу поспішати,

              Вчительку весело зустрічати

              

Вчитель -Що, дітки дозволимо залишитись та стати нашими друзями

            

Учитель.            А тепер діти розкажуть вам,

         як вони збиралися до школи.

 

 

 

 

 

Гумореска «Як я збирався в школу»

                      12.    -  Я ще звечора збирався

                            Йти до школи в перший клас!

                            Одягався і взувався,

                            І портфель складав сто раз.

                            Всі книжки, пенал і папку,

                            І кота свого я взяв.

                            Він виймав із ранця лапки,

                   Виповзав і виповзав.

        

13-Хто ж кота в портфель ховає?

Йому ж місця там нема!

Вдома хай пісень співає,

        Чи на сонечку дріма.

 

    14.  -Краще в ранець ляльку взяти!

Та ж тихесенько лежить!

І не буде виповзати,

Буде з нами букви вчить.

                  

15.-А от я машинку маю,

Тільки ви вгадайте: де?

Так маскую, так ховаю,

Навіть мама не знайде!

        

16-Ви хіба маленькі діти,

що без ляльок вам не жить?

Ми ж ідемо букви вчити,

Математику учить!

        

                          17 -Будем добре ми навчатись,

                            Хоч ця справа не легка!

                            Тільки шкода нам прощатись

                            З іграшками дитсадка.

 

                         18. -Станем вчитись залюбки,

                            Збережем свої книжки,

                            А читати і писати

                            Будемо найкраще ми.

 

                  19-А ми йдемо сміливо.

                   Рідна школа! Нас приймай!

                   Хтось із нас колись, можливо,

                   Ще прославить рідний край.

20.У нашому класі всі  дружно живем,
       Кому щось потрібно – розв
яжем без проблем,

Ми гарні учні – нас  люблять усі,

       Нами гордяться батьки і вчителі!

 

 Нагородження  дипломами першокласника….

Немає коментарів:

Дописати коментар